Ogledni čas iz Prirode

Datum objave: 28.02.20 Objavio: admin

U nizu aktivnosti realiziranih u toku drugog polugodišta spomenut ćemo i ogledni čas iz Prirode održan u ponedjeljak 17.02.2020. godine. Čas je realizirala nastavnica Edisa Subašić u odjeljenju V-3 razreda, a nastavna jedinica je bila Građa i uloga lista. Času su prisustvovali direktor škole Almir Ćesko, pomoćnik direktora Kalić Emil, nastavnica Edina Podgorica i pripravnica Lidija Vujica.

Koristeći se različitim nastavnim oblicima i metodama te brojnim nastavnim sredstvima kao što su mlade biljke, različiti oblici listova biljaka, prezentacija, kompjuter, projektor… nastavnica Edisa je učenicima prikazala građu lista i njegove funkcije važne za život biljke. Učenici su aktivno učestvovali u radu podijeljeni u pet grupa. Želimo naglasiti da je ovaj čas bio drugačiji od ostalih jer su učenici na raspolaganju imali elektronske uređaje: mobitele i tablete, koji su poslužili za interaktivno učešće u kvizu Kahoot koji je bio predviđen za završni dio časa.

Nastavnici Edisi i učenicima želimo mnogo uspjeha u daljem radu!