OGLEDNI ČAS IZ TEHNIČKE KULTURE

Datum objave: 18.01.21 Objavio: Rialda Bibuljica

Ogledni čas iz Tehničke kulture

U srijedu, 9.12.2020. godine održan je online ogledni čas iz predmeta Tehnička kultura u odjeljenju VI-1 razreda. Realizator oglednog časa bio je nastavnik Alić Elvis, a nastavna jedinica bila je: „Kotiranje u građevinarstvu“. Cilj časa bio je da učenici usvoje osnovne elemente kotiranja, te redoslijed i pravila kotiranja u građevinskoj tehnici. Kako se čas održavao putem Office 365 platforme, nastavnik Elvis je učenicima pomoću MS Teams aplikacije podijelio prezentaciju sa objašnjenjima osnovnih pojmova. Nakon detaljnog objašnjenja, učenicima je putem assignmenta podijeljen zadatak za samostalan rad uz precizne upute.

Na ovom času nastavnik Elvis je koristeći različite metode i raspoloživa nastavna sredstva učenicima približio nastavni sadržaj. U veseloj i radnoj atmosferi ispunjeni su svi ciljevi i zadaci časa. Ovom online času prisustvovali su direktor škole Almir Ćesko i pomoćnik direktora Emil Kalić. Čestitamo nastavniku Elvisu Aliću na uspješno realiziranom oglednom času i želimo mu mnogo sreće i uspjeha u budućem radu!