OKTOBAR – MJESEC KNJIGE

Datum objave: 31.10.22 Objavio: Rialda Bibuljica

Kažu da je knjiga naš najbolji prijatelj. U ubrzanoj današnjici, u svijetu punom tehnoloških dostignuća, knjiga je ostala naš vjerni pratilac, nezamjenjiv i dragocjen. Oktobar se obilježava kao „mjesec knjige“ u cilju promovisanja važnosti knjige, njene uloge u obrazovanju i njenog značaja u svakodnevnom životu.

Naša škola je kroz mnogobrojne aktivnosti obilježila ovaj, za nas važan mjesec. Promociju knjige obilježili smo i na današnjim časovima lektire uz književnu čajanku. Sa učenicima osmih razreda uz šoljicu čaja, analizirali smo i čitali Sumnjivo lice, Branislava Nušić i Leteći razred, Eriha Kestnera. Razgovor je bio vrlo opušten, ugodan i poučan, a dokaz tome su i fotografije koje nam govore više od hiljadu riječi.

Pripremila: Irma Pamuk-Fejzić