OPĆINSKO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE

Datum objave: 13.03.23 Objavio: Rialda Bibuljica

U ponedjeljak, 6. marta 2023. godine, održano je Općinsko takmičenje iz matematike za učenike VI, VII, VIII i IX razreda u prostorijama Četvrte gimnazije Ilidža. Našu Drugu osnovnu školu predstavljala je ekipa od 12 učenika I postigli su značajne rezultate.

U konkurenciji učenika VI razreda naši učenici su postigli plasman:

1. Hrasnica Dani, 10. mjesto;
  2. Kajević Elina, 13. mjesto;
  3. Holjan Asija, 13. mjesto.

U konkurenciji učenika VII razreda postignuti su sljedeći rezultati:

1. Nikšić Merjem, 1.mjesto;
  2. Đipa Kerim, 13.mjesto;
  3. Demirović Ajna, 17.mjesto.

U konkurenciji učenika VIII razreda naši učenici su postigli sljedeći uspjeh:

1. Voloder Nejla, 7. mjesto;
  2. Botulja Ajša, 8. mjesto;
  3. Spahović Fatima, 10. mjesto.

U konkureciji učenika IX razreda naši učenici su postigli ostvarili sljedeći plasman:

1. Čorbo Hanan, 7. mjesto;
  2. Bradarić Imran, 13. mjesto;
  3. Milišić Nidal, 17. mjesto.

Čestitamo našim vrijednim učenicima na ostvarenom plasmanu, a posebne čestitke upućujemo učenici Merjem Nikšić na postignutom 1. mjestu. Također, čestitke od srca upućujemo i našim kolegicama: Novović Nevenki, koja je pripremala ekipu učenika VII i IX razreda,  Saračević-Karahmet Mirsadi, koja je pripremala ekipu učenika VIII razreda,  kao i Bibuljica Rialdi, koja je pripremala ekipu učenika VI razreda.

Svim učenicima koji našu Drugu osnovnu školu predstavljaju svojim znanjem i umjećem želimo sve najbolje u životu, a našoj Merjem puno uspjeha na predstojećem Kantonalnom takmičenju!