Općinsko takmičenje iz matematike

Datum objave: 19.03.19 Objavio: admin

U Četvrtoj gimnaziji Ilidža 5. marta 2019. godine održano je 24. Općinsko takmičenje iz matematike za učenike osnovnih škola općine Ilidža. Takmičili su se učenici sedmih, osmih i devetih razreda iz 12 osnovnih škola. Svaku školu predstavljalo je po devet učenika.U ekipnom plasmanu najbolja je Peta osnovna škola, drugo mjesto zauzela je Osma osnovna škola „Amer Ćenanović“ i treće Četvrta osnovna škola.

Učenici Druge osnovne škole osvojili su ukupno 73 boda te zauzeli su ekipno 4. mjesto, dok su učenici osmih razreda zauzeli ekipno 2. mjesto osvojivši 45 bodova. U pojedinačnom plasmanu najbolje se pokazao učenik VIII-2 razreda Aldin Fazlagić koji je zauzeo 4. mjesto, a učenice Ahmetović Emina i Ibričić Naida  iz VIII-3 razreda dijele 6. mjesto.

Učenike su za takmičenje pripremale nastavnice Novović Nevenka, Mirsada Saračević – Karahmet i Meliha Ćemo. Upućujemo iskrene čestitke i nastavnicama i učenicima sa željom da se uspjesi nastavljaju i narednih godina kao i do sada!