OPĆINSKO TAKMIČENJE IZ TEHNIČKE KULTURE

Datum objave: 3.05.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Dana, 25. 4. 2023. godine, u JU “Sedma osnovna škola” Ilidža-Blažuj održano je Općinsko takmičenja iz tehničke kulture. Našu školu na ovom takmičenju predstavljali su učenici:  Berilo Anesa, učenica V razreda, Ribica Lamija, učenica VI razreda, Redžić Anes, učenik VII razreda, Kadrić Nejra, učenica VIII razreda i Alić Ibrahim, učenik IX razreda. Naši učenici pokazali su zavidno znanje iz teoretskog i praktičnog dijela.

Iz teoretskog dijela tj. testova znanja, naši vrijedni učenici ostvarili su pojedinačno sljedeće plasmane:

1. Berilo Anesa, osvojivši 39,5 bodova, 5. mjesto;
  1. Ribica Lamija, osvojivši 39,5 bodova, 2. mjesto;
  1. Redžić Anes, osvojivši 35,5 bodova, 2. mjesto;
  1. Kadrić Nejra, osvojivši 41 bod, 1. mjesto i
  1. Alić Ibrahim, osvojivši 48 bodova, 1 mjesto.

U kategoriji izrade praktičnog rada kao ekipa osvojivši 46,5 bodova zauzeli su 2. mjesto.

Uzimajući u obzir rezultate postignute iz testova znanja i praktičnog rada naši učenici su u ukupnom plasmanu osvojivši 250 bodova zauzeli fantastično PRVO MJESTO.

Učenike za ovo takmičenje pripremali su nastavnica Selma Ćehović i nastavnik Elvis Alić.

Našim vrijednim učenicima, nastavnici Selmi i nastavniku Elvisu upućujemo od srca najiskrenije čestitke i želimo im mnogo sreće i uspjeha i na narednim nivoima takmičenja.

Pripremila: Irma Pamuk-Fejzić