Općinsko takmičenje u upozoravanju na mine

Datum objave: 11.11.19 Objavio: admin

U oganizaciji Crvenog križa općine Ilidža, 23.  Općinsko takmičenje učenika osnovnih škola iz programa „Upozoravanje na opasnost od mina“ održano je 05.11.2019. godine u multimedijalnoj sali naše Druge osnovne škole. Cilj ovog takmičenja je podići svijest građana, prvenstveno najmlađih, da su mine i neeksplodirana ubojita sredstva, nažalost, i dalje opasnost po sve nas.

Na takmičenju je učestvovalo deset ekipa iz deset ilidžanskih osnovnih škola, a samo takmičenje sastojalo se iz četiri zadatka: Pitanja i odgovori, Slagalica, Pantomima, Slogan – dopunski zadatak. Našu školu predstavljala je ekipa u sastavu:

1. SALIHOVIĆ NEJRA VIII-2
  2. BRKIĆ SUMEJA VII-3
  3. TUNURDŽIĆ LEA VII-3
  4. MUSLIĆ UMIHANA VII-3
  5. HATIĆ HANA VII-2

Učenice je za takmičenje pripremao nastavnik Nermin Vatrić i ova sjajna ekipa osvojila je prvo mjesto na Općinskom takmičenju, plasirajući se tako na predstojeće Kantonalno takmičenje. Čestitamo našim vrijednim učenicama i nastavniku Nerminu i želimo im puno uspjeha na predstojećim takmičenjima!