Posjeta izložbi

Datum objave: 18.10.19 Objavio: admin

Učenici četvrtog razreda naše škole su u pratnji svojih učiteljica Azre Džino i Alme Festić-Kovač, posjetili likovnu izložbu pod nazivom “Krajolik pod Igmanom”. Izložba je svečano otvorena 08.10.2019. godine, a postavljena je u Domu kulture u Hrasnici. To je izložba tri umjetnika, tri člana porodice Hrasnica, koji oslikavaju krajolik pod Igmanom.

Autor izložbe i dizajna projekta je Alma Hrasnica Dervišević. Kao autor izložbe i njen učesnik, ona je i član porodice Hrasnica i to treća generacija. Uobličila je životopise svojih rahmetli dede i oca, ličnosti koje su veoma doprinijeli našoj kulturi i nauci. Predstavila ih je pod okriljem ove posebne likovne izložbe.

Naši učenici su uživali u ambijentu  i prelijepim djelima. Proširili su svoja znanja o likovnoj umjetnosti, ali i o prošlosti našeg mjesta.