POSJETA KINU UČENIKA DRUGOG I TREĆEG RAZREDA

Datum objave: 13.12.23 Objavio: Rialda Bibuljica

U utorak, 21.11.2023. godine, učenici drugog i trećeg razreda naše škole posjetili su Kino Igman na Ilidži i tom prilikom su uživali u projekciji animiranog filma „Gulliverov povratak“. Pratnja učenicima su bile učiteljice Amira Hadžić, Sanela Pekić, Irhana Rašinlić, Jasminka Paleta, Vildana Jahić, Emina Memija i asistent u nastavi Enes Hatibović.

„Gulliverov povratak“ je animirani film rađen po književnom djelu koje je napisao Jonathan Swift. Kroz devedeset minuta učenici su uživali na avanturističkom putovanju kroz zamišljenu zemlju Lilliput. Prateći pustolova Gullivera učili su o drugima, društvu, osobinama poput dvoličnosti i dodvorništva, kao i uopćeno o razlikovanju dobra i zla.

Učenici su sretni i zadovoljni posjetom kinu, jer su tmurni kišni dan proveli družeći se sa svojim drugarima i učiteljicama u kinu  i učeći na malo drugačiji način.

„Ja nikad ne podučavam svoje učenike; ja im samo pokušavam pružiti uvjete u kojima oni mogu učiti.“  (Albert Einstein)

Pripremila: Amra Mešić