POSJETA POZORIŠTU

Datum objave: 12.03.24 Objavio: Rialda Bibuljica

U svrhu podizanja kulturne svijesti kod djece, naša škola svake godine organizira posjetu pozorištu za učenike.

11.12.2023. i 12.12.2023. učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda su zajedno sa svojim učiteljicama posjetili Pozorište mladih u Sarajevu i pogledali operu „Ježeva kućica“. Odlazak u pozorište predstavlja aktivnost koja zahtijeva pažnju, angažovanost, otvorenost, radoznalost i omogućava putovanje svijetom mašte i kreativnosti. Tako su naši učenici uronili u svijet Ježurke Ježića i učili o prijateljstvu,  skromnosti i ljubavi prema domu i domovini. U savremenom dobu gdje smo svi svakodnevno bombardovani idejama o materijalizmu opera Ježeva kućica nudi važne lekcije o istinskim vrijednostima.

Nije potrebno napomenuti kako su naši učenici uživali u predstavi, ali i putovanju do pozorišta. Hvala našim učiteljicama za organizaciju i pratnju, kao i kompaniji Hukić Turs za siguran prijevoz naših učenika od škole do pozorišta.

Pripremila: Amra Mešić