POSJETA TREĆIH RAZREDA FABRICI NAMJEŠTAJA „SINKRO“

Datum objave: 23.06.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Posjeta fabrici namještaja „Sinkro“ koja je realizovana sa učenicima trećih razreda Druge osnovne škole u pratnji učiteljica Azre Džino, Alme-Festić Kovač i Dženite Džaltur odvijala se u utorak 6.6.2023. godine. Osoblje fabrike „Sinkro“, koja se nalazi u Hrasnici zajedno sa salonima namještaja, ljubazno su ugostili i upoznali učenike sa procesom proizvodnje tapaciranog i pločastog namještaja.

Učenici su bili oduševljeni i veoma zadovoljni što su imali priliku naučiti o načinu proizvodnje namještaja. Također, saznali su da kompanija „Sinkro“ izvozi svoje proizvode u različite zemlje Evrope. Nakon obilaska fabrike Sinkro, učenici su imali kraću pauzu u kojoj su se odmarali, fotografisali i razmjenjivali utiske o posjeti. Vratili su se oko 13 sati, sretni, zadovoljni i puni novih saznanja. Hvala učiteljicama, roditeljima i kompaniji Sinkro što su omogućili ovu vrijednu posjetu. Takve aktivnosti pružaju učenicima priliku da steknu praktična znanja i iskustva izvan učionice. Vjerujemo da će ova posjeta ostati u lijepom sjećanju našim učenicima.

Pripremila: Sanela Pekić