POSJETA UČENIKA OSMOG RAZREDA TRAVNIKU

Datum objave: 7.11.22 Objavio: Rialda Bibuljica

U nizu realiziranih posjeta tokom mjeseca oktobra spomenut ćemo i posjetu učenika osmog razreda gradu Travniku. Svjesni ljepote i kulturno-historijskog značaja ovog srednjebosanskog grada, odlučili smo da i učenike osmog razreda povedemo u obilazak znamenitosti kojima ovaj grad obiluje. Učenici četiri odjeljenja osmog razreda krenuli su prema Travniku u jutarnjim satima u petak 21.10.2022. u pratnji svojih razrednih starješina. Po dolasku u Travnik uputili su se ka tvrđavi Starog grada. Nakon što su obišli ovaj historijski spomenik, učenici su u pratnji svojih razrednika posjetili rodnu kuću nobelovca Ive Andrića, a potom i Zavičajni muzej.

Nakon obilaska grada učenici su se odmorili i ručali te kupili suvenire koji će ih podsjećati na ovo lijepo i korisno putovanje. Nadamo se da će ovakvih izleta u budućnosti biti više i da će naši učenici i dalje na primjeren način predstavljati našu Drugu osnovnu školu.