PROGLAŠENJE NAJBOLJIH LITERARNIH RADOVA POVODOM OBILJEŽAVANJA MEĐUNARODNOG DANA ŽENA

Datum objave: 16.03.24 Objavio: Rialda Bibuljica

Već drugu godinu zaredom obilježavamo Međunarodni dan žena nagradnim konkursom za likovne i literarne radove.

Ove godine raspisan je likovni natječaj za učenike razredne nastave na teme: „Najdraža moja, hvala ti za sve“ i „Neka moj crtež ponese more poljubaca i bezbroj želja za sve žene svijeta“. Od pristiglih radova, komisija u sastavu: Enesa Ustamujić Sejdić, Alma Arnaut Memović i Samra Isić Valjevac odabrala je sljedeća tri najuspješnija:

1. mjesto: Nađa Dedović IV-2
  2. mjesto: Agić Esma II-1
  3. mjesto dijele: Lendo Adla I-1 i Tufo Ajša III-2

Kada je u pitanju literarni natječaj za učenike predmetne nastave, ponuđene su teme: „Nana, riječ birana“, „Sarajevski art za 8. mart“ i „Majka, ljubav beskrajna“. Pristiglo je mnogo vrlo lijepih radova u stihu i prozi, pa komisija koju su činile: Edina Hodžić, Enesa Ustamujić Sejdić i Irma Pamuk Fejzić nije imala lagan posao. Ipak, odabrana su tri najbolja rada, a to su:

1. mjesto: Marin Stanić IX-2
  2. mjesto: Ajna Hadžić IX-1
  3. mjesto: Hana Šljivo V-2

Proglašenje pobjednika održalo se 8.3.2024. godine, a pobjednicima konkursa je direktor Almir Ćesko uručio diplome i simbolične nagrade. Nagrađeni radovi izloženi su u holu škole.

Drage kolegice, roditeljke, učenice, žene, majke, saradnice…

želimo vam sretan Dan žena, kao i sretne sve dane života,

ispunjene nježnošću, pažnjom i ljubavlju!