PRVO MJESTO U KATEGORIJI KIRAET II ZA NAŠEG DRKIĆ OMERA

Datum objave: 3.06.22 Objavio: Rialda Bibuljica

Finale 24. takmičenja polaznika mektepske pouke na nivou Rijaseta IZ u BiH održano je 29. maja na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu. Ovo takmičenje predstavlja svečani čin koji se realizira na kraju mektepske godine. Ukupno 32 predstavnika muftijstava takmičili su se u kategorijama Kiraet II, Test općeg znanja II, Test općeg znanja III i Kiraet III.

Omer Drkić, polaznik mekteba u Glavogodini i učenik VI-3 razreda naše škole, kao predstavnik Muftijstva sarajevskog osvojio je prvo mjesto u kategoriji Kiraet II.

“Drago mi je što sam učestvovao, a posebno mi je drago što sam pobijedio. Nadam se da ću postići još bolje rezultate”,  izjavio je Omer.

Nakon održanog takmičenja, u Gazi Husrev-begovoj džamiji upriličen je program u povodu završetka mektepske pouke u 2021/22. godini, te su dodijeljene diplome i nagrade pobjednicima takmičenja i njihovim muallimima. Programu u Gazi Husrev-begovoj džamiji prisustvovao je i reisul-ulema Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Husein-ef. Kavazović.

Čestitamo našem Omeru i njegovom vrijednom muallimu Amar ef. Sitaru!

Pripremila: Vildana Jahić