REZULTATI V OLIMPIJADE MENTALNE ARITMETIKE

Datum objave: 29.06.21 Objavio: Rialda Bibuljica

Djeca često postavljaju pitanje:

„Smije li se govoriti o drugome?“ Skoro uvijek dobiju isti odgovor: „Smije, ako  je pohvalno, u suprotnom, više govori o govorniku, nego o onome o kome se govori!“

Shodno navedenom, ova informacija je nešto što se mora i treba reći.

Naime, u Beogradu. 13.6.2021.godine, održana je V Olimpijada Mentalne aritmetike na kojoj je učestvovalo više od 500 mališana iz zemalja širom svijeta.

Lamija Ribica, učenica IV-2 razreda naše škole, osvojila je zavidno III mjesto u mentalnom računanju (Anzan) i III mjesto u pismenom dijelu takmičenja.

Lamiji upućujemo najiskrenije čestitke na ostvarenom plasmanu i na tome što je najbolji ambasador Druge osnovne škole!

Naša Lamija – svjetski  plasman!

Bravo, bravo!

Pripremila: Izeta Aljović