SARADNJA DRUGE OSNOVNE ŠKOLE SA MJESNOM ZAJEDNICOM HRASNICA II

Datum objave: 14.02.22 Objavio: Rialda Bibuljica

Važna tačka razvijanja zajedništva u društvenoj zajednici ogleda se u saradnji škole sa mjesnom zajednicom. Saradnja podrazumijeva partnerstvo između škole, roditelja i mjesne zajednice, gdje svi akteri sebi definišu glavni cilj, a to je poboljšanje razvoja djece i njihovog sticanja novih znanja, pritom dijeleći resurse, snagu i odgovornosti.Uspostavljanje dobre saradnje između škole i zajednice je bitno kako za školu, tako i za Mjesnu zajednicu kojoj pripadaju naši učenici i njihovi roditelji. Naša Mjesna zajednica nesebično pruža podršku školi, a u školskoj 2021/2022. godini u zimskom periodu obezbijedili su nam vreće soli za posipanje u krugu školskog dvorišta čime se omogućio siguran prilaz školi za učenike, uposlenike i posjetioce škole. Ovom prilikom se zahvaljujemo našoj Mjesnoj zajednici i našoj Dženani Lokvančić koja je bila dio ove pozitivne priče. Želimo da se naša saradnja nastavi i dalje na obostrano zadovoljstvo, a u cilju jačanja naše lokalne zajednice.