„SVAKI DAN LJUBAVI DAJ“

Datum objave: 27.12.23 Objavio: Rialda Bibuljica

U petak 15.12.2023. godine našu školu posjetio je jedan veseli gost. Učenicima trećih razreda u posjetu došao je gospodin Saša Ristić u ulozi veselog klovna ispred Udruženja „Srce puno ljubavi“.

Pokrovitelj ovog projekta je UniCredit Bank. U pitanju su  radionice koje su organizirane s ciljem da se kroz igru, zabavu, pjesmu i smijeh potiču pozitivne osobine kod mladih i njihov interes za volonterski rad. Šireći osmijeh i dobre vibracije utičemo da se ljudi u našoj blizini osjećaju dobro, nasmijano, pozitivno. Ovakav pristup uči nas da se sa problemima suočavamo hrabro i optimistično, a da na razlike gledamo sa tolerancijom i razumijevanjem.

U posljednje vrijeme često uočavamo nedostatak empatije kod odraslih i djece, pa nam ovakve radionice daju nadu da će ljudi sačuvati svoju humanost i emotivnost u odnosu prema porodici, zajednici i široj okolini. Naši učenici su uživali u posjeti klovna Saše i naučili su da je svijet ljepši kada ga obojimo dječijim osmjesima.