TAKMIČENJE IZ ROBOTIKE

Datum objave: 26.05.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Općinsko takmičenje iz robotike održano je u ponedjeljak, 8. maja 2023. godine, u Osnovnoj školi “Mehmed Handžić”.

Na ovom takmičenju učestvovalo je dvanaest učenika sedmih razreda iz šest osnovnih škola sa područja općine Ilidža. Drugu osnovnu školu predstavljali su učenici VII-2 razreda: Davud Kočan i Armin Ahmetović, a predvodila ih je nastavnica Samra Isić – Valjevac.

Na općinskom takmičenju naši učenici su osvojili treće mjesto i time se kvalificirali za kantonalni nivo takmičenja.

Kantonalno takmičenje iz robotike održano je u ponedjeljak, 22. maja 2023. godine u prostorijama JU „Treća osnovna škola“ Ilidža. Na ovom takmičenju učešće su uzeli učenici iz 15 osnovnih škola sa područja Kantona Sarajevo. Ekipa naše škole plasirala se na solidno deveto mjesto.

Čestitamo učenicima Davudu Kočanu i Arminu Ahmetoviću te nastavnici Samri Isić Valjevac na postignutim rezultatima u primjernom predstavljanju Druge osnovne škole!