UČENICI DEVETIH RAZREDA U POSJETI JAJCU

Datum objave: 2.11.22 Objavio: Rialda Bibuljica

U petak 21.10.2022. godine učenici devetih razreda su u pratnji svojih razrednika posjetili grad Jajce. Ova posjeta planirana je kao edukativno putovanje na kojem bi učenici imali priliku posjetiti kulturno-historijske i prirodne znamenitosti naše domovine.

Nakon nekoliko sati putovanja, učenici su stigli u Jajce i očarani ljepotom rijeke Plive i njenog vodopada krenuli u obilazak grada. Tom prilikom posjetili su Muzej drugog zasijedanja AVNOJ-a, Mlinčiće, tvrđavu Jajce te gradsku galeriju. Na ovaj način mogli su upotpuniti svoja znanja iz historije i naučiti nešto novo o kulturnom razvoju naše BiH.

Nakon obilaska grada, red je bio da se probaju i kulinarski specijaliteti ovog kraja, pa su naši učenici i nastavnici objedovali i uskoro se spremili za povratak kući.

Nadamo se da je svim učesnicima ovog putovanja bilo lijepo i da su uspomene ostale urezane u sjećanju.