Učenici Druge osnovne škole u posjeti Domu penzionera Green

Datum objave: 8.01.20 Objavio: admin

U četvrtak, 12.12.2019. godine članovi Vijeća učenika su zajedno sa našom pedagogicom Indirom Memić posjetili Dom penzionera Green u Hrasnici. Ova ustanova namijenjena je boravku i brizi o starijim osobama uz pružanje potrebne medicinske pomoći. Korisnici ove ustanove su uglavnom starije osobe koje nisu u mogućnosti brinuti se o sebi.

Prilikom ove posjete naši učenici su pokazali suosjećanje i prijateljstvo sa osobama koje su korisnici ovog doma i sa njima proveli vrijeme u druženju i vedroj atmosferi. Sarijim ljudima godi kada su u društvu mlađih osoba sa kojima mogu razgovarati, a sa našim predstavnicima Vijeća učenika mogli su se zabaviti igrajući društvene igre, a malo se i zapjevalo. Učenici nisu u posjetu otišli praznih ruku, već su penzionerima uručili i simbolične poklone koji su djelo dječijih ručica.