USPJEŠNO REALIZIRANA ŠKOLA SKIJANJA ZA UČENIKE ŠESTOG RAZREDA

Datum objave: 7.03.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Shodno Nastavnom planu i programu za šesti razred  iz predmeta Tjelesni i zdravstveni odgoj, Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo i u ovoj školskoj godini omogućilo je realizaciju Škole skijanja za učenike šestih razreda svih javnih osnovnih škola sa područja Kantona Sarajevo. Škola skijanja se izvodi na planinama Bjelašnici i Igmanu, a učenici naše škole su boravili na Igmanu. Za njih je osigurana osnovna oprema, kao i prevoz, te korištenje ski-lifta.

Učenike sva četiri odjeljenja šestog razreda Druge osnovne škole je kroz Školu skijanja pratio predmetni nastavnik Mirza Valjevac. On je učenike upoznao sa predviđenim sadržajima i osnovama skijanja. Svi učenici su proskijali, te su mogli uživati u svježem zraku i prirodnom okruženju. Četiri sedmice na planini Igman prošle su brzo i bez ikakvih problema. Ovaj vid nastave je osmišljen kao podsticaj  razvoju zdravih životnih navika kao jedan od načina uticaja na zdrav psiho-fizički razvoj učenika. Našim učenicima i kolegi Mirzi od srca čestitamo na uspješnoj realizaciji još jedne u nizu Škole skijanje!