VOLONTIRANJE JE COOL

Datum objave: 26.11.20 Objavio: Rialda Bibuljica

Projekat „Volontiranje je cool“

Druga osnovna škola poznata je po svom angažmanu u različitim projektnim aktivnostima. Jedan takav koristan i lijep projekat realiziran je tokom mjeseca novembra, a to je projekat pod nazivom „Volontiranje je cool“ čiji je organizator Udruženje CROA, a realizaciju projekta pordžalo je Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade KS i Prosvjetno-pedagoški zavod.

Projekat je podrazumijevao organizaciju i realizaciju jedne volonterske aktivnosti uz prisustvo edukaciji o važnosti i mogućnostima volontiranja. Koordinatori projekta ispred Druge osnovne škole bile su nastavnica Adisa Musić i pedagogica Indira Memić, a učesnici su bili sljedeći učenici: Bradarić Imran, kao koordinator ispred učenika, Čolak Lejla, Spahović Fatima, Botulja Ajša i Salihović Nerma. Učenici su svoj volonterski rad povezali sa Svjetskim danom ljubaznosti. U skladu sa epidemiološkom situacijom volonterski rad je osmišljen u vidu prezentacije i panoa pod naslovom „Nije teško biti ljubazan“. Prezentacija je predstavljena učenicima na časovima odjeljenske zajednice s ciljem da se ljubaznost i učtivost afirmira među učenicima, ali i širom zajednicom.

„Ljubaznost je jezik kojeg gluhonijemi čuju, a slijepi ga mogu vidjeti“ (Mark Tven)

Prezentaciju možete pogledati na linku: