ZNANJEM GRADI BIH

Datum objave: 28.11.22 Objavio: Rialda Bibuljica

Učenik Druge osnovne škole Elvin Tahirović osvojio DRUGO mjesto na takmičenju pod nazivom “Znanjem gradi BiH” iz literarnih radova u Bosni i Hercegovini.

Jedna misao kaže:
“Ne govori nikad o onom što oči tvoje ne vide.
Nemoj da oči se tvoje rođenih usta stide!”. (Enes Kišević)

Stihovi poručuju, a mi kažemo:

Ko nije vidio, taj ne može govoriti o količini emocija, o izazvanom ponosu da je on – učenik baš naše škole!
Izuzetan osjećaj, emocije za koje čovjek misli da su prevaziđene, precijenjene, ali…uzalud, djeca pokazuju da je izazvati radost svojstveno njima, malim-velikim ljudima, koja naš život i rad čine smislenijim.

I kao što pjesnik Kišević kazuje stihove:

“Bosno moja,
tko te svojatao ne bi,
kad su i voda,
i ptica,
i cvijet
bivak našli u tebi!”

Tako i naš pjesnik, Elvin Tahirović kazuje svoje rodoljubive stihove:

“A u mom srcu još od davnina
smještena je brižno domovina.
Ima nas mnogo kojima je važna
i čija ljubav prema njoj je snažna.
Ima nas snažnih i jakih pleća
kojima je domovina svetinja i sreća!”🇧🇦

Navedeni stihovi su autorsko djelo Elvina Tahirovića, učenika IX razreda naše Druge osnovne škole. Danas nas je njima Elvin predstavio u Perzijsko-bosanskom koledžu sa internatom u Ilijašu, osvojivši II mjesto u takmičenju za literarne radove učenika predmetne nastave osnovnih škola u Bosni i Hercegovini.

Njegovi stihovi su natopljeni ponosom, nadom, dobrotom i znanjem, obećavaju sigurnost, jedinstvo, slobodu i budućnost za koje se moramo boriti, svako na svoj način, svako na svom polju djelovanja. Jedino tako se možemo nadati istinskom, trajnom uspjehu i prosperitetu.

📚 Elvinu još jednom upućujemo iskrene čestitke, nadajući se da će zbirka pjesama koju priprema u što skorijem periodu ugledati svjetlo dana, kako bismo uživali u njegovom kreativnom peru! 📝
Elvine, sretno, uz tebe smo!
Pripremila: Izeta Aljović