DONACIJA TRI LAPTOPA ZA JU “DRUGA OSNOVNA ŠKOLA” ILIDŽA/HRASNICA

Datum objave: 27.08.24 Objavio: Rialda Bibuljica

U životu je neprocjenjivo imati prijatelje koji su tu da daju podršku, savjet i pomoć, u dobru i zlu. Prijatelj naše škole je gospodin Lin Mingxuan koji donirao je tri laptopa JU “Druga osnovna škola” Ilidža/Hrasnica. Ova donacija predstavlja značajan doprinos u unapređenju obrazovnih resursa škole.

Detalji donacije su sljedeći:

– Broj laptopa: 3

– Model: HP 450 G10

– Konfiguracija: i7/16GB RAM/512GB SSD/DOS

– Jedinična cijena: 1.666,65 KM sa PDV-om

– Ukupna vrijednost: 4.999,95 KM sa PDV-om

Laptopi će biti korišteni u kabinetima fizike, hemije i biologije. Ova donacija donijet će brojne prednosti:

1. Biologija: Učenici će imati pristup digitalnim mikroskopima i simulacijama bioloških procesa, što će omogućiti detaljnije proučavanje stanica, ekosistema i genetike. Digitalni resursi će olakšati razumijevanje složenih bioloških koncepata kroz interaktivne alate.
  2. Fizika: Laptopi će omogućiti upotrebu softvera za simulaciju fizičkih fenomena i analizu eksperimenata, što će pomoći u vizualizaciji teorijskih koncepata poput elektromagnetizma i mehanike. Ovo će poboljšati praktične vještine učenika kroz digitalne laboratorije.
  3. Hemija: Učenici će moći koristiti virtualne laboratorije i simulacije hemijskih reakcija, što će pomoći u učenju hemijskih procesa i zakona. Digitalni alati će omogućiti sigurnije i efikasnije izvođenje eksperimenata i analizu hemijskih podataka.

Ova donacija značajno će unaprijediti kvalitet obrazovnog procesa, pružajući učenicima i nastavnicima bolji pristup digitalnim alatima i resursima. Očekuje se da će doprinijeti uspjehu učenika i poboljšati obrazovne uvjete u JU “Druga osnovna škola” Ilidža/Hrasnica.

Kao što kaže izreka: „Obrazovanje je najmoćnije oružje koje možete koristiti za promjenu svijeta.“ Ova oprema će zasigurno pomoći u ostvarivanju tog cilja.