KANTONALNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE

Datum objave: 29.03.24 Objavio: Rialda Bibuljica

Dana 19.3.2024.godine u prostorijama “Richmond Park International Secondary School” održano je Kantonalno takmičenje iz matematike za učenike osnovnih škola.

Naši učenici: Zerin Đozo, Fazila Ramić, Merjem Nikšić i Omer Drkić predstavljali su Drugu osnovnu školu i ostvarili zapažene rezultate:

u konkurenciji učenika VI razreda

Đozo Zerin sa osvojenih 75 bodova plasirao se na odlično 3.mjesto,

Ramić Fazila, sa osvojenim 21 bodom zauzela je 31.mjesto.

u konkurenciji učenika VIII razreda

Nikšić Merjem sa osvojenih 35 bodova zauzela je zavidno 11.mjesto i

Drkić Omer sa osvojenih 29 bodova solidno16.mjesto.

Čestitamo našim vrijednim učenicima na ostvarenom plasmanu, a posebno našem učeniku Đozo Zerinu koji je i ovoga puta zablistao posebnim sjajem i tako svojim znanjem u najljepšem svjetlu predstavio sebe i našu Drugu osnovnu školu! Čestitke za ostvareni plasman upućujemo i kolegici Novović Nevenki, koja je pripremala naše učenike za ovo takmičenje!

Našem učeniku Zerinu Đozi i kolegici Nevenki Novović želimo puno uspjeha na predstojećem federalnom takmičenju!