NABAVKA UDŽBENIKA ZA UČENIKE JU “DRUGA OSNOVNA ŠKOLA” ILIDŽA/HRASNICA

Datum objave: 26.08.24 Objavio: Rialda Bibuljica

JU “Druga osnovna škola” Ilidža/Hrasnica obavještava sve učenike i njihove roditelje da je izvršena nabavka kompleta udžbenika za učenike od I do IV razreda, kao i nedostajućih udžbenika za učenike od V do IX razreda.

Za nabavku udžbenika za najmlađe učenike sredstva u iznosu od 33.100,00 KM je obezbijedilo Ministarstvo za odgoj i obrazovanje. Ova sredstva su omogućila kupovinu svih potrebnih udžbenika za učenike od I do IV razreda, čime su osigurani ključni obrazovni resursi za početne razrede.

Nabavka nedostajućih udžbenika za učenike od V do IX razreda u iznosu od  5.900,00 KM realizirana je iz vlastitih sredstava škole. Ovim korakom škola je osigurala potpunu pokrivenost obrazovnih materijala za sve razrede, omogućavajući da se nastava odvija bez prekida i s većim kvalitetom obrazovnog sadržaja.

Ova nabavka značajno doprinosi poboljšanju obrazovnih uvjeta u školi. Učenici će imati pristup savremenim i ažurnim udžbenicima, što će im pomoći u lakšem praćenju nastave i boljem razumijevanju obrazovnih sadržaja.

Kao što kaže izreka: „Obrazovanje je ključ za otključavanje zlata koje se nalazi unutar svakog pojedinca.“ Ova nabavka udžbenika predstavlja značajan korak ka otključavanju potencijala naših učenika.