OBILJEŽAVANJE 32. GODIŠNJICE OSNIVANJA 1. MOTORIZOVANOG BATALJONA 4. VITEŠKE BRIGADE

Datum objave: 23.09.24 Objavio: Rialda Bibuljica

Već 32 godine zaredom na Ilidži se obilježavaju Dani IV viteške motorizovane brigade, koja je djelovala u sastavu Prvog korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine, najčasnije organizacije u hiljadugodišnjoj historiji naše domovine. U sklopu ove manifestacije u utorak 17.9.2024. godine održana je i Svečana akademija u Domu kulture Hrasnica, kojoj su prisustvovali i predstavnici naše Druge osnovne škole.

Učenici ilidžanskih osnovnih škola predstavili su se prigodnim sadržajima i uveličali ovaj svečani skup. Time su dali doprinos kulturi sjećanja i odali počast pripadnicima IV Viteške brigade koji su za odbranu naših domova dali i ono najvrjednije – svoje živote. Učenici Druge osnovne škole predstavili su se recitacijom našega Đozo Zerina i muzičkom izvedbom učenika šestog razreda.

Sjećanje na velikane iz prošlosti daje nadu za generacije budućnosti da rastu u miru i sigurnosti.