PODJELA HUMANITARNIH PAKETA ZA PORODICE U STANJU SOCIJALNE POTREBE

Datum objave: 1.10.24 Objavio: Rialda Bibuljica

Snaga nesebičnih djela

U svijetu u kojem nas svakodnevne obaveze i izazovi često odvode u smjeru vlastitih potreba i briga, snaga nesebičnih djela ostaje nepokolebljiva. Nesebična djela koliko god mala bila stvaraju lanac pozitivnih promjena. Nesebičnost nas povezuje i osnažuje. Ona nam daje priliku da budemo dio nečeg većeg, nečeg što nas nadilazi, a to je osjećaj zajedništva i solidarnosti. Dijeljenje pomoći s onima koji se nalaze u stanju socijalne potrebe predstavlja jedan od najvažnijih činova ljudske solidarnosti. Pomažući drugima, ne samo da ublažavamo njihove poteškoće, već stvaramo zajednicu zasnovanu na razumijevanju, podršci i suosjećanju.

Merhamet MDD kao jedna od najstarijih i najpoznatijih humanitarnih organizacija na Balkanu, više od jednog stoljeća predstavlja svjetionik nade za hiljade ljudi koji se nalaze u stanju potrebe. Članovi ovog dobrotvornog društva posjetili su našu školu i donirali dvadeset paketa humanitarne pomoći za porodice naših učenika koji se nalaze u stanju socijalne potrebe.

U ime svih nas koji smo osjetili vašu nesebičnu podršku i pomoć, želimo vam uputiti iskrene riječi zahvalnosti. Vaša predanost, trud i kontinuirana borba za one kojima je to najpotrebnije, simbol su prave humanosti i dobročinstva. Hvala vam što ste svjetlo u mraku za sve nas i primjer zajedništva koji nadahnjuje, jer činjenje dobrih djela nije samo pitanje moralne odgovornosti, već i ključ za ispunjen život, a to potvrđuje i stara izreka:

Nema veće radosti nego kad pomažemo drugima.

Pripremila:

Irma Pamuk-Fejzić