POZORIŠTE U NAŠOJ ŠKOLI – JEŽEVA KUĆICA ZA PRVI RAZRED

Datum objave: 13.03.24 Objavio: Rialda Bibuljica

Gluma uživo, kostimi, pokret, muzika, svjetla…sve su to čari pozorišne predstave. Učenici prvog  razreda naše škole su imali priliku iskusiti doživljaj pozorišta u prostorijama škole, gdje je u multimedijalnoj sali odigrana predstava „Ježeva kućica“.

Učenici JU „Sedma osnovna škola“ u okviru projekta „Čuvanje i promocija kulture i umjetnosti u osnovnim školama“ pripremili su predstavu „Ježeva kućica“ koja je predstavljena u svim osnovnim školama na području Općine Ilidža, a u našoj školi je odigrana 24.11.2023. godine. Mali glumci su odlično odigrali svoje uloge i prenijeli poruku kako ništa nije teško kada postoji volja i kada se ujedine snage.

Naši učenici su uživali u predstavi i učili o empatiji, prijateljstvu, važnosti doma i pripadnosti.

„Ma kakav bio moj rodni prag,

on mi je ipak mio i drag.

prost je i skroman, ali je moj,

tu sam slobodan i gazda svoj.“

(Branko Ćopić, Ježeva kućica)

Pripremila: Amra Mešić