SPORTSKE IGRE MLADIH

Datum objave: 4.07.24 Objavio: Rialda Bibuljica

Naši nogometaši zablistali u punom sjaju!

Sportske igre mladih su najveća amaterska sportska manifestacija u Evropi koja pruža djeci i mladima priliku da se besplatno takmiče u 10 sportova. U proteklih 13 godina, ova manifestacija  okupila je  preko 517 hiljada mališana iz cijele Bosne i Hercegovine.

Cilj ovih igara je doprinos razvoju tolerancije, solidarnosti, poštovanju različitosti, stvaranju novih prijateljstava te omogućavanje fer djetinjstva za sve mališane.

U okviru ove manifestacije, 3. 7. 2024. godine, održano je Kantonalno takmičenje u nogometu u kojem su učestvovali i učenici naše škole i osvojili fantastično

PRVO MJESTO.

Učenici koji su predstavljali našu školu su:

• Hamza Baručija
  • Danin Čolak
  • Hamza Drkić
  • Hamza Hadžiahmetović
  • Ensar Hajrović
  • Amar Holjan
  • Afan Memić
  • Imran Mujović.

Učenike je za ovo takmičenje pripremao nastavnik Mirza Valjevac.

Ovim fantastičnim rezultatom naši učenici plasirali su se na finalni turnir na kojem će učestvovati najbolje ekipe iz Bosne i Hercegovine.

Čestitke našim vrijednim učenicima i nastavniku Mirzi. Ponosni smo ovim sjajnim uspjehom naših učenika. Želimo im mnogo sreće na finalnom turniru.

Sretno, mladi nogometaši!

Pripremila: Irma Pamuk-Fejzić