UČENICI TREĆIH RAZREDA POSJETILI FABRIKU NAMJEŠTAJA „SINKRO“

Datum objave: 15.06.24 Objavio: Rialda Bibuljica

Učenje kroz praksu

U četvrtak, 6. 6. 2024. godine, učenici trećih razreda (III-1, III-2, III-3) zajedno sa svojim razrednicama Sanelom Pekić, Amirom Hadžić i Irhanom Rašinlić posjetili su fabriku namještaja „Sinkro“ u Hrasnici. Ova posjeta organizirana je s ciljem da se učenici upoznaju s procesom proizvodnje namještaja i steknu praktično znanje o industriji koja ima značajnu ulogu u ekonomiji našeg grada.

Naše učenike dočekalo je ljubazno osoblje ove fabrike i održali su kratku prezentaciju o samoj prozvodnji namještaja, vrstama proizvoda i važnosti kvalitetnog namještaja. Detaljno im je prezentirana proizvodnja kreveta od nastanka modela do gotovog komada namještaja. Učenici su potom imali priliku obići proizvodni pogon kreveta u kojem su mogli vidjeti kako sirovi materijali poput drveta i metala prolaze kroz različite faze obrade i postaju gotovi proizvodi.

Ova posjeta bila je izuzetno eduktivna i korisna za naše učenike pružajući im uvid u jedan od ključnih segmenata industrije. Osim što su naučili mnogo novih stvari, učenici su se vratili u školu s novim idejama i inspiracijom za buduće projekte. Ovakve posjete su dokaz da učenje izvan učionice može biti neprocjenjivo iskustvo koje dodatno obogaćuje formalno obrazovanje.

Zahvaljujemo se fabrici namještaja „Sinkro“ što je izdvojila vrijeme za naše učenike. Saradnja obrazovnih institucija i lokalne zajednice izuzetno je važna za kvalitetno obrazovanje naših mladih naraštaja.

Pripremila: Irma Pamuk-Fejzić