Biciklijada povodom Evropskog dana bez automobila

Datum objave: 9.10.19 Objavio: admin

U sklopu obilježavanja Evropskog dana bez automobila, Javna ustanova za zaštićena prirodna područja KS organizirala je 20.9.2019. godine biciklijadu na Vrelu Bosne sa početkom u 11 sati. Ovo je već tradicionalna deveta po redu biciklijada i organizuje se u sklopu projekta obilježavanja značajnih ekoloških datuma u saradnji s osnovnim i srednjim školama. Učešće u njoj su uzeli i učenici Druge osnovne škole predvođeni nastavnikom Mirzom Mahmutovićem.
Na biciklijadi su učestvovali i učenici ostalih ilidžanskih osnovnih škola te učenici Srednje tehničke škole za dizajn i multimediju Ilidža i Četvrte gimnazije Ilidža. Ukupno je bilo više od 200 učesnika, a start biciklijade je bio od početka Velike aleje kod fijakerskog stajališta i vozilo se do izvorišta Vrela Bosne i nazad.