BOSNOM BEHAR PROBEHARAO

Datum objave: 13.10.20 Objavio: Rialda Bibuljica

BOSNOM BEHAR PROBEHARAO

Bošnjačka zajednica kulture “Preporod” je 5.10.2020. godine otvorila  izložbu i uručila nagrade 18. konkursa literarnih i likovnih radova. Konkurs je realizovan u saradnji s Ministarstvom za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo i Prosvjetno-pedagoškim zavodom Kantona Sarajevo. Svojim radovima na temu “Bosnom behar probeharao”,  imali su priliku učestvovati polaznici predškolskih ustanova i učenici osnovnih škola.

Otvaranje izložbe i javno predstavljanje nagrađenih i odabranih radova je upriličeno u Galeriji Općine Novi Grad. Organizacija izložbe je bila u skladu s epidemiološkim mjerama.

Zbog značajnog doprinosa u realizaciji Konkursa, žiri za literarne radoveje dodijelio priznanje nastavnici naše škole Emini Memija. U objavljenom katalogu pod nazivom “BOSNOM BEHAR PROBEHARAO” se nalaze i radovi naših vrijednih učenika, koji su odabrani kao najuspješniji na nivou Federacije BiH.

To su učenici:

• Vedad Hondo II-1,  nastavnica Azra Nikšić;
  • Esma Cerić III-3,  nastavnica  Emina Memija;
  • Ensar Durmo III-3, nastavnica Emina Memija;
  • Lamija Bekrija III-3, nastavnica Emina Memija;
  • Nidal Memija III-3, nastavnica Emina Memija i
  • LejlaTutun VII-3, nastavnica Emina Ljatifi.

Upućujemo najiskrenije čestitke učenicima i njihovim nastavnicama!

Pripremila: Emina Memija