BRONZANA MEDALJA IZ POREČA

Datum objave: 15.11.21 Objavio: Rialda Bibuljica

Volimo govoriti o našim učenicima koji su uspješni u sportskim disciplinama. Danas ćemo spomenuti i našu sjajnu karatistkinju, Lamiju Iman Kovač, učenicu VII-3 razreda.

Lamija je dugogodišnja članica karate kluba Kapiten i učestvovala je na Balkanskom prvenstvu u karateu koje je održano u Poreču, Republika Hrvatska. Balkansko karate prvenstvo okupilo je od 15. do 17. oktobra preko 1000 natjecatelja u tri uzrasta: seniori, veterani i djeca. Na ovom internacionalnom takmičenju naša Lamija Iman Kovač je osvojila treće mjesto u kategoriji za djevojčice do 35 kg. Također su lijepe vijesti da su najveći broj medalja na prvenstvu odnijeli takmičari iz Bosne i Hercegovine.

Čestitamo Lamiji na ovom velikom uspjehu i želimo da se njeni sportski trijumfi nastave i dalje!