KAMPANJA O ZAŠTITI DJEČIJIH PRAVA – PLOVIM PRAVO I ZDRAVO JER TO JE MOJE PRAVO

Datum objave: 28.06.22 Objavio: Rialda Bibuljica

Humanitarna organizacija Genesis Project i Društvo psihologa RS u partnerstvu s UNICEF-om u BiH, te uz finansijsku podršku Vlade Švedske i Švajcarske agencije za razvoj, provode kampanju pod nazivom “Plovim pravo i zdravo jer to je moje pravo”. Cilj kampanje je promocija i zaštita dječijih prava.

U osnovnim školama širom Kantona Sarajevo učenici mogu jednostavno i brzo učiti o svojim pravima, odgovornostima i ulozi stručnih saradnika. U školama su postavljeni veliki posteri sa QR kodovima koji omogućuju pristup informacijama iz Konvencije o dječijim pravima. Na stranicama kampanje nalaze se i objašnjenja usluga i pomoći koju nude stručni saradnici kao što su pedagog, psiholog, socijalni radnik, defektolog i sl.

U okviru ove kampanje snimljen je i informativno-dokumentarni film “Plovim pravo i zdravo jer to je moje pravo” u kojem djeca i stručni saradnici dijele svoje viđenje dječijih prava.

Materijali ove kampanje dostupni su na sljedećim linkovima:

Pripremila: Vildana Jahić