NAGRADA ZA LIKOVNI RAD NAŠEM UČENIKU LEONU BEĆIROVIĆU  I UČITELJICI SANELI PEKIĆ

Datum objave: 20.06.22 Objavio: Rialda Bibuljica

Bošnjačka zajednica kulture “Preporod” dodijelila je nagrade na 20. konkursu literarnih i likovnih radova polaznika predškolskih ustanova i učenika osnovnih škola na temu “Ima jedna stazica uz rijeku…“. Konkurs je realiziran u saradnji s Ministarstvom za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo.

Članovi žirija za likovne radove bili su: Mirsada Baljić, Adis Lukač, Jasminko Mulaomerović i  Mušo Šahman. Žiri je za najuspješnije radove dodijelio nagrade:

• Davudu Hadžimuratoviću, učeniku Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju „Vladimir Nazor“, Sarajevo,prva nagrada,
  • Leonu Bećiroviću, učeniku I–1 razreda “Druge osnovne škole“, (Hrasnica) Ilidža,druga nagrada,
  • Lari Bojić iAsji Trbović, polaznicama vrtića “Leptirić“, Sarajevo, treća nagrada.

Posebno vrijedan angažman u likovnom dijelu Konkursa ove godine po ocjeni žirija pokazali su:

• Amila Bičević, odgajateljica vrtića “Leptirić“, Sarajevo,
  • Sanela Pekić, učiteljica “Druge osnovne škole“, (Hrasnica) Ilidža,
  • Mušo Šahman, nastavnik OŠ “Hasan Kikić“ i OŠ “Safvet-beg Bašagić“, Sarajevo.

Izložba i uručenje nagrada održat će se 12. septembra 2022. godine.

Čestitamo našem dragom Leonu i kolegici Saneli Pekić na postignutom fantastičnom plasmanu i želimo im još mnogo nagrada u budućnosti!

Pripremila: Vildana Jahić