OGLEDNI ČAS

Datum objave: 15.03.21 Objavio: Rialda Bibuljica

OGLEDNI ČAS

U okviru individualnog stručnog usavršavanja, nastavnica razredne nastave Amra Medar je 4.3.2021. godine, realizovala ogledni čas u IV-3 razredu. Interpretacija književnog teksta “Srne na santi leda“ je motivisala  učenike za rad. Učili su kroz igru, te razvijali vještinu slušanja, čitanja, pisanja i govora. U korelaciji s drugim nastavnim predmetima, imali su priliku ponoviti već usvojene nastavne sadržaje. Brzo i tačno su opažali i logički zaključivali. Pokazali su pozitivan odnos prema radu, spretnost i urednost, a zanimljiva očigledna sredstva su pomogla pri realizaciji nastavne teme. Ogledni čas je prilika da se pokažu različiti stilovi učenja učenika, kroz širok spektar aktivnosti. Važno je motivisati i ohrabriti učenike da aktivno učestvuju u nastavnom procesu učenja.

Učenici su pokazali aktivnost, istrajnost, samostalnost i urednost pri radu. Čas je realizovan u korelaciji s drugim nastavnim predmetima, što se posebno dopalo učenicima i svi su zaista uživali.

Iskrene čestitke učenicima i njihovoj učiteljici!

Pripremila: Emina Memija