OGLEDNI ČAS IZ ENGLESKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI

Datum objave: 3.07.23 Objavio: Rialda Bibuljica

U četvrtak, 8.6.2023. godine, nastavnica Edina Podgorica održala je ogledni čas iz engleskog jezika i književnosti u VIII-3 razredu. Nastavna jedinica koju je nastavnica Edina obradila sa učenicima je: Why don’t we watch a movie.

Koristeći različite metodičke postupke, međupredmetnu korelaciju ispunjeni su svi postavljeni ciljevi i ishodi časa. Učenici su samostalno formirali grupe, uradili i prezentirali kritički osvrt na odabrani film. Pored grupnog rada, predstavljen je i kviz općeg znanja čiji je cilj bio upoznati učenike sa svijetom filma i njegovim osnovnim elementima. Učenici su pokazali zavidno znanje iz engleskog jezika kao i komunikacijske vještine koje su pokazali prilikom prezentiranja svojih zadataka.

Čestitamo nastavnici Edini na uspješno održanom oglednom času i učenicima na odličnom poznavanju i primjeni znanja iz engleskog jezika.

Pripremila: Irma Pamuk-Fejzić