OPĆINSKO TAKMIČENJE IZ FIZIKE

Datum objave: 11.03.22 Objavio: Rialda Bibuljica

Općinsko takmičenje iz nastavnog predmeta fizika za učenika osnovnih škola s područja općine Ilidža održano je u ponedjeljak, 7. marta 2022. godine, a učestvovala su 62 učenika.

Najviše znanja pokazali su učenici naše Druge osnovne škole koji su u dvije kategorije (osmi i deveti razred) osvojili ukupno 177,5 bodova, što im je bilo i više nego dovoljno za osvajanje prvog mjesta. Drugo je pripalo Osmoj osnovnoj školi “Amer Ćenanović” (162,5 bodova), dok je treća bila Prva osnovna škola sa 147 bodova.

Našu školu predstavljali su sljedeći učenici osmog razreda: Imran Bradarić, Nidal Milišić i Asja Hadžić, te učenice devetog razreda: Brkić Sumeja, Tanurdžić Lea i Demirović Emina, a za takmičenje ih je pripremala nastavnica Mirsada Žiko.

Osim ekipnog prvog mjesta, postigli su sjajne rezultate i pojedinačno:

– u konkureciji učenika VIII razreda:

1. Bradarac Imran, 3.mjesto;
  2. Hadžić Asja, 10.mjesto;
  3. Milišić Nidal, 13.mjesto;

– u konkureciji učenika IX razreda:

1. Brkić Sumeja, 2.mjesto;
  2. Demirović Emina, 7.mjesto;
  3. Tanurdžić Lea; 9.mjesto..

Upućujemo iskrene čestitke našim takmičarima i nastavnici Mirsadi sa željom da i na Kantonalnom takmičenju osvoje prvo mjesto!