OPĆINSKO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE

Datum objave: 29.02.24 Objavio: Rialda Bibuljica

U Četvrtoj gimnaziji Ilidža 28.2.2024. godine održano je Općinsko takmičenje iz matematike za učenike osnovnih škola sa područja općine Ilidža. Organizator ovog takmičenja bio JU Institut za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja u saradnji sa Službom za obrazovanje, kulturu, sport i informisanje Općine Ilidža.

Takmičili su se učenici šestog, sedmog, osmog i devetog razreda. Ispred druge osnovne škole na takmičenju su nastupili: Nađa Džihan, Zerin Đozo, Fazila Ramić, Admira Indži Mehmedika, Asija Holjan, Hatidža Spahović, Omer Drkić, Kerim Đipa, Nikšić Merjem, Fatima Spahović, Azra Vidaković i Voloder Nejla.

Ova vrijedna ekipa se vratila sa značajnim postignućima:

• U konkurenciji učenika VI razreda naši učenici su postigli sljedeći plasman:
  1. Đozo Zerin, 1.mjesto /100 bodova,
  2. Ramić Fazila, 4.mjesto /68 bodova,
  3. Džihan Nađa, 9.mjesto /56 bodova.
  • U konkurenciji učenika VII razreda naše učenice su ostvarile sljedeće rezultate:
  1. Holjan Asija, 7.mjesto /43 boda;
  2. Spahović Hatidža, 8.mjesto /35 bodova;
  3. Mehmedika Admira Indži, 16.mjesto /12 bodova.
  • U konkurenciji učenika VIII razreda naši učenici su osvojili sljedeće pozicije:
  1. Nikšić Merjem 2.mjesto /45 bodova,
  2. Drkić Omer, 3.mjesto /37 bodova,
  3. Đipa Kerim, 11.mjesto /17 bodova.
  • U konkureciji učenika IX razreda naše učenice su zabilježile sljedeći uspjeh:
  1. Spahović Fatima, 8.mjesto/35 bodova;
  2. Voloder Nejla, 9.mjesto/34 boda,
  3. Vidaković Azra, 12.mjesto/26 bodova.

Čestitamo našim učenicima na odličnom plasmanu, kao i kolegicama Nevenki Novović, Mirsadi Karahmet Saračević i Mineli Gadžo Hasanović koje su pripremale učenike za takmičenje! Želimo vam puno sreće na predstojećem kantonalnom takmičenju!