Općinsko tamkičenje iz Bosanskog jezika i književnosti, Hrvatskog jezika i književnosti i Srpskog jezika i književnosti

Datum objave: 23.03.19 Objavio: admin

Od ove školske godine učenici osnovnih škola mogu se takmičiti i u poznavanju maternjeg jezika. Općinsko takmičenje iz Bosanskog jezika i književnosti, Hrvatskog jezika i književnosti i Srpskog jezika i književnosti učenika osnovnih škola sa područja općine Ilidža održano je 15. marta 2019. godine u prostorijama Četvrte gimnazije Ilidža. Na takmičenju su učestvovali učenici sedmih i osmih razreda iz 12 osnovnih škola, a svaku školu su predstavljala po dva učenika.Naša učenica Adna Maslo osvojila je 52 boda i prvo mjesto u kategoriji sedmih razreda, dok je učenica Amina Ahmetović osvojila 46,5 bodova i 10 mjesto u kategoriji osmih razreda. Učenice su pripremale nastavnice Izeta Aljović i Emina Ljatifi. Čestitamo našim učenicama i nastavnicama, a našoj Adni želimo puno sreće i uspjeha na predstojećem Kantonalnom takmičenju!