PLIVAČKA ZVIJEZDA – HANA HUSKOVIĆ

Datum objave: 7.12.21 Objavio: Rialda Bibuljica

U nizu učenika koje smo predstavili na našoj web stranici zbog njihovih sportskih uspjeha posebno mjesto zauzima Hana Husković – državna prvakinja u plivanju u kategoriji juniora.

Inače Hana je učenica devetog razreda i plivanjem se bavi već duži niz godina u Plivačkom klubu Sport Time iz Sarajeva. U dosadašnjoj plivačkoj karijeri postigla je zavidan uspjeh. Njena kolekcija medalja se svakodnevno dopunjava jer Hana na svakom natjecanju osvaja priznanja.

Njen trud i odricanje su urodili plodom pa se Hana može pohvaliti sa sljedećim uspjesima:

– državna prvakinja u 2019. godini u disciplini 50 m delfin;

– Državno prvenstvo 2021. godine: 2. mjesto 100 m leđno, 3. mjesto 50 m delfin;

– Banja Luka Open2021. godine: 2. mjesto 100 m delfin;

– 5. Međunarodni miting Orka Arena Cup u Mostaru 1. mjesto u disciplini 50 m i 100 m leđno;

– Restart/BiH u Sarajevu 2021. godine: 3. mjesto u takmičenju na 50 m I 100 m leđno;

– plivačko takmičenje “Mali delfini 2021.” održano u Banja Luci, čak četiri medalje u jednom danu: 100 m leđno osvojena zlatna medalja, 100 m kraul osvojena srebrena medalja, 200 m mješovito osvojena srebrena medalja i 50 m kraul osvojena bronzana medalja.

Sigurni smo da ovdje nije i ne može biti kraj Haninim uspjesima, jer ona kaže: “Plivanje je moj život!” Zato, draga naša Hana, želimo ti mnogo uspjeha u sportu kojim se baviš, a također da i kroz životne valove sretno plivaš i uspjehe postižeš!