POČINJE NOVA ŠKOLSKA 2023/2024. GODINA

Datum objave: 19.09.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Došao je još jedan septembar. Sluti nam na jesen, kišu, zrelo voće i početak školske godine. Nekad pomislimo da je raspust prebrzo prošao i da se moglo odmoriti još koji dan, ali kada provirimo u školsko dvorište 1. septembra vidimo da je pravo vrijeme za početak! Vesela, nasmijana lica drugara i drugarica okupljenih ponovo u školskom dvorištu govore nam da su poželjeli jedni druge, a naravno i svoju Drugu osnovnu školu.

Naši mlađi drugari su požurili ka svojim dragim učiteljicama. Roditelji su ih pratili sa zebnjom u srcu. Za prvačiće je ovog dana bila pripremljena posebna zajednička svečanost na Centralnom trgu na Ilidži, a potom su se upoznali i sa svojom Drugom osnovnom školom.

Ponovo smo stali u redove i dostojanstveno, uz zvuke himne naše domovine, započeli još jednu školsku godinu. Neka nam svima bude sretna i uspješna, ispunjena lijepim trenucima koje ćemo rado čuvati u sjećanju!