POLICIJA U ZAJEDNICI

Datum objave: 23.10.23 Objavio: Rialda Bibuljica

U četvrtak, 12. 10. 2023. godine, Policijska uprava Ilidža posjetila je naše prvačiće (I-1, I-2, I-3). Cilj posjete je bio da naši đaci prvaci upoznaju pravila u saobraćaju kojih se trebaju pridržavati.

Policijska službenica gospođa Mira Šljivić objasnila je našim prvačićima na vrlo zanimljiv, edukativan i kreativan način kako se trebaju ponašati u saobraćaju. Prezentacijom o temi „Dijete u saobraćaju“ naši prvačići su naučili kako da sigurno pređu ulicu, kako da se pravilno kreću putem, kako da poštuju signalizaciju u saobraćaju. Učenici su upoznati i sa ostalim aktivnostima koje poduzimaju policijski službenici u regulisanju saobraćaja i stvaranju povoljnijih prilika za bezbjednost djece koja učestvuju u saobraćaju.

Zahvaljujemo se Policijskoj upravi Ilidža na ovom važnom i vrlo značajnom projektu.

Pripremila: Irma Pamuk-Fejzić