POSJETA CENTRU ZA ZDRAVO STARENJE

Datum objave: 13.12.23 Objavio: Rialda Bibuljica

U neposrednoj blizi Druge osnovne škole u Hrasnici nalazi se Centar za zdravo starenje. Korisnici Centra su dragi, topli ljudi treće dobi koji svoje vrijeme provode u zanimljivim aktivnostima: plesu, muzičkim i kreativnim radionicama i sportskim aktivnostima. Ovi ljudi vole život, vole ljude, vole pjesmu, vole druženje. S obzirom na to da je u prostorijama naše škole nedavno obilježen Dan državnosti Bosne i Hercegovine, Uprava  škole odlučila je obradovati  i korisnike Centra i praznički duh i dobro raspoloženje podijeliti s njima.

U utorak, 28.11.2023. godine, učenici VI i IX razreda posjetili su Centar za zdravo starenje gdje su izveli dvije tačke. Učenici su bili u pratnji Edine Hodžić, nastavnice bosanskog, hrvatskog i srpskog jezika i književnosti, i Amre Mešić, asistentice u odjeljenju. Prva tačka koju su izveli je recital „Sa strancem o Bosni“ koji je realiziran u saradnji sa nastavnicom Edinom Podgorica, a druga tačka su monolozi „Moja, tvoja, a naša Bosna“ realizirani u saradnji sa nastavnikom Omerom Bajramović.

Korisnici Centra su bili oduševljni posjetom i izvedbom naših učenika. Pored soka i slatkiša kojim su počastili naše učenike, u veseloj atmosferi ispunjenoj zajedničkom pjesmom podijeljena je i poneka priča i savjet iz bogatog životnog iskustva iz nekih prijašnjih vremena.

Pripremila: Amra Mešić