POSJETA NIŽIH RAZREDA POZORIŠTU MLADIH SARAJEVO

Datum objave: 13.06.23 Objavio: Rialda Bibuljica

U ponedjeljak 12.6.2023. godine, učenici II, III i IV razreda su posjetili Pozorište mladih Sarajevo.

Krenuli smo svi u 10 sati, a prevoz je omogućio Hukić Tours. Predstava je trajala 45 minuta. Posjeta pozorištu je bila izuzetno uzbudljivo i obrazovno iskustvo za naše đake. Pozorište mladih Sarajevo svakodnevno nudi raznolik program s različitim izvedbama, a tokom današnjeg programa prikazana je lutkarska numera „Tigriček“. Učenici su uživali u izvedbi i pridržavali su se svih pravila tišine te nisu ometali svoje drugare tokom predstave. Posjeta Pozorištu mladih je učenicima pružila priliku da urone u svijet umjetnosti i dožive izvanrednu izvedbu. To je jedinstvena prilika da iskuse snagu izvedbene umjetnosti i uživaju u  jedinstvu koje pozorište pruža.

Zahvaljujemo se našoj školi, Hukić Toursu i roditeljima koji su omogućili ovu divnu posjetu, a također zahvaljujemo i našim učiteljicama koje su vodile svoje đake.

Pripremila: Sanela Pekić