POSJETA TREĆIH RAZREDA IZLETIŠTU „BIJAMBARE“

Datum objave: 23.06.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Učenici trećih razreda Druge osnovne škole imali su jednodnevnu posjetu poznatom izletištu „Bijambare“ u četvrtak, 8.6.2023. godine. Posjetu su realizovali u pratnji učiteljica Azre Džino, Alme-Festić Kovač, Dženite Džaltur i Emira Musića. Izletište Bijambare se nalazi u zaštićenom pejzažu blizu Nišićke visoravni, na području općine Ilijaš. Ovo izletište je popularno među turistima, a učenici su uživali u prelijepom ambijentu tokom posjete. Šetali su stazom za pješake okruženom zelenilom i gustim crnogoričnim šumama.

Posebno su uživali u vožnji vozićem, koja im je pružila dodatno zadovoljstvo. Najveće oduševljenje učenika izazvala je posjeta Bijambarskoj pećini, koja je poznata po svom bogatom pećinskom nakitu. Nakon obilaska pećine, učenici su se odmorili, fotografisali i igrali društvene igre sa svojim drugarima. Učenici su se vratili oko 15:00 sati sretni i zadovoljni ovim lijepim izletom. Zahvaljujemo se učiteljicama, Dženiti, Emiru i roditeljima naših učenika koji su omogućili realizaciju ove posjete. Takvi izleti su važni za proširivanje znanja i iskustva učenika izvan školskog okruženja.

Pripremila: Sanela Pekić