Posjeta Tunelu spasa učenika devetog razreda

Datum objave: 7.04.19 Objavio: admin

Povodom obilježavanja Dana Općine Ilidža, te u okviru projekta “Dani otvorenih vrata Spomeničkog kompleksa-Tunel spasa“ od 26. do 28. marta 2019. godine, učenici devetih razreda osnovnih škola sa područja općine Ilidža posjetili su Tunel spasa.Tom prilikom učenicima je prikazan dokumentarni film o tunelu, pogledali su muzejsku postavku i prisustvovali su času historije o temi ratnih dešavanja iz perioda ’92-’95.

„Ovim projektom  se žele  podsjetiti učenici da nikad ne trebaju zaboraviti šta se ovdje dešavalo i žrtve koje su pale. Nekadašnji najvažniji objekat izgrađen tokom opsade Sarajeva, danas predstavlja atrakciju za hiljade turista iz cijelog svijeta koji svakodnevno posjećuju ovo mjesto, ali nikad ne zaboravite cijenu koja je data da bismo mi ovdje bili“, rekao je ministar za boračka pitanja Kantona Sarajevo Ismir Jusko koji je također bio u posjeti ovog memorijalnog kompleksa.

Učenici su bili u pratnji nastavnica: Edine Hodžić, Mirsade Saračević – Karahmet i Edine Podgorice.