RAZVOJ RAČUNARSKE MREŽE U DRUGOJ OSNOVNOJ ŠKOLI

Datum objave: 19.09.24 Objavio: Rialda Bibuljica

Trenutno se realizuje projekat razvoja računarske mreže za Drugu osnovnu školu. Ovaj važan projekat finansira Ministarstvo za odgoj i obrazovanje KS, a izvođač radova je firma Artcogroup.

U okviru projekta, vršiće se potpuno novo razvođenje mreže u skladu s prethodno urađenim projektom. Planirana je instalacija dodatnih mrežnih utičnica i Access pointa. Svaka učionica i kancelarija biće opremljena dvostrukim mrežnim utičnicama, a ukupno će biti postavljeno 9 Access pointa kako bi se osigurala potpuna Wi-Fi pokrivenost cijelog objekta.

Ova modernizacija mrežnih kapaciteta je ključna za poboljšanje obrazovnog procesa, jer omogućava bolji pristup digitalnim resursima i alatima, čime se unapređuje kvalitet nastave i radni uslovi za nastavnike i učenike.

Zahvaljujemo se Ministarstvu za odgoj i obrazovanje KS, na podršci, kao i firmi Artcogroup na stručnom izvođenju radova. Očekujemo da će nova mrežna infrastruktura značajno unaprijediti obrazovne uslove u našoj školi.

Investicija u obrazovanje je najbolja investicija za budućnost.“