TAKMIČENJA IZ TEHNIČKE KULTURE

Datum objave: 29.05.23 Objavio: Rialda Bibuljica

Općinsko takmičenje iz nastavnog predmeta Tehnička kultura za učenike osnovnih škola održano je 25. aprila 2023. godine. Domaćin takmičenja je bila Sedma osnovna škola na Ilidži. Učešće je uzelo 55 učenika ilidžanskih osnovnih škola. Takmičenje obuhvata uzrast učenika od V do IX razreda.

Našu školu predstavljali su:

Berilo Anesa, učenica V razreda,

Ribica Lamija, učenica VI razreda,

Redžić Anes, učenik VII razreda,

Kadrić Nejra, učenica VIII razreda i

Alić Ibrahim, učenik IX razreda.

Naši vrijedni učenici iz testova znanja ostvarili su pojedinačno sljedeće plasmane:

1. Berilo Anesa, osvojivši 39,5 bodova, 5. mjesto;
  1. Ribica Lamija, osvojivši 39,5 bodova, 2. mjesto;
  1. Redžić Anes, osvojivši 35,5 bodova, 2. mjesto;
  1. Kadrić Nejra, osvojivši 41 bod, 1. mjesto i
  1. Alić Ibrahim, osvojivši 48 bodova, 1 mjesto.

U kategoriji izrade praktičnog rada kao ekipa osvojivši 46,5 bodova zauzeli su 2. mjesto.

Uzimajući u obzir rezultate postignute iz testova znanja i praktičnog rada naši učenici su u ukupnom plasmanu osvojivši 250 bodova zauzeli fantastično prvo mjesto te se time plasirali na kantonalni nivo takmičenja.

Kantonalno takmičenje iz predmeta Tehničke kulture održano je 18.5.2023. godine u Osnovnoj školi “Maarif”. Naša uspješna ekipa postigla je sljedeće rezultate:

1. Berilo Anesa, osvojivši 30 bodova, 7. mjesto;
  1. Ribica Lamija, osvojivši 22,5 boda, 11. mjesto;
  1. Redžić Anes, osvojivši 31,5 bod, 10. mjesto;
  1. Kadrić Nejra, osvojivši 37,3 bodova, 1. mjesto i
  1. Alić Ibrahim, osvojivši 31,9 bodova, 5. mjesto.

U kategoriji izrade praktičnog rada kao ekipa osvojivši 49,5 bodova od maksimalnih 50 bodova zauzeli su 1. mjesto.

Uzimajući u obzir rezultate postignute iz testova znanja i praktičnog rada naši učenici su u ukupnom plasmanu osvojivši 202,7 bodova zauzeli fantastično drugo mjesto.

Učenike za pomenuta takmičenja su pripremali kolegica Selma Ćehović i kolega Elvis Alić kojima ovom prilikom čestitamo na kvalitetnom i uspješnom radu sa učenicima. Posebne čestitke upućujemo našim učenicima, vrijednoj ekipi, koja je svojim rezultatima osvjetlala ime našoj Drugoj osnovnoj školi! Bravo naši tehničari!